تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

چین و چروک های ارزشمند صورتمان نشان از تجربه روزهای سخت و آسان دارد. حتما تجربه هایت را نگه دار و از بین بردن چین و چروک ها را به ما بسپار.

چین و چروک به طور معمول بعد از 25 سالگی، اولین نشانه ای که از افزایش سن در پوست صورت ظاهر می شود، چین و چروکی است که در قسمت های مختلف، مانند لب، پیشانی، زیر چشم و … نمایان می شوند. به عبارت دیگر بعد از این سن شما با خندیدن، اخم کردن و حتی ابرو بالا انداختن شاهد چند خط در صورتتان خواهید بود.
راه های درمان:
تزریق ژل
تزریق بوتاکس
لیزر های جوانساز
روش های لایه برداری پوست
و …

بوتاکس یک راه حل موقت مناسب برای کسانی است که بدون انجام اقدامات تهاجمی، تغییرات چشمگیری را می‌طلبند. این گزینه برای کسانی که به دنبال نتایج طولانی مدت نیستند مناسب است. بوتاکس یک روش درمانی حساس است و در صورتی که توسط پزشک حاذق و با اشراف به آناتومی صورت انجام شود، می تواند نتایج مطلوبی به همراه داشته باشد تا چهره شما بی روح بنظر نرسید و شما چهره خودتان را حفظ خواهید کرد فقط خطوط صورت شما کمتر به چشم خواهند آمد.

سم بوتولینوم (botulinum toxin) که با نام تجاری بوتاکس در ایران معروف است از سم باکتری به نام کلستریدیوم تهیه و برای فلج موقت عضلات تزریق می‌شود.

تزریق بوتاکس پرطرفدارترین عمل زیبایی است که بدون نیاز به جراحی انجام می‌شود.

اثرات بوتاکس بسته به تزریقات قبلی بین 5 تا 6 ماه به طول می‌انجامد و بطور متوسط هر 5 تا 6 ماه یکبار به تجدید نیاز دارد.

تزریق بوتاکس بین 10 الی 20 دقیقه زمان می‌برد و شروع اثر ان بین 4 تا 7 روز است.

بوتاکس و زیبایی

 • رفع چین و چروکهای حرکتی پیشانی و اطراف چشم و متوقف کردن انها
 • بالا بردن ابروها و نوک بینی 
 • کاهش خطوط و چینهای عمودی و افقی گردن
 • کاهش نمایش لثه در هنگام خندیدن

بوتاکس و درمان

 • درمان سردردهایی مانند میگرن
 • درمان تعرق زیاد (زیر بغل / کف دست / کف پا )
 • درمان غیر قرینگی صورت
 • درمان اسکارهای دردناک

تعریق بیش از حد زیربغل در برخی افراد رخ می دهد و باعث خیس و کثیف شدن مداوم لباس ها، ایجاد بوی نامطبوع، ناراحتی برای شخص، نازیبایی ظاهر و بروز لکه های قابل تشخیص روی لباس فرد می شود. مخصوصا در فصول گرم سال این مشکل صد چندان می گردد.

تزریق بوتاکس به زیر بغل باعث کنترل تعریق این ناحیه شده ولی تاثیری بر تعریق سایر نقاط بدن ندارد.

هیچ تاثیری بر سلامتی ندارد و فاقد هرگونه عوارض خاصی است. معمولا بعد از تزریق بوتاکس تا یکسال زیر بغل عرق نکرده و همیشه خشک است و کم کم تاثیر بوتاکس از بین می رود و روند تعریق زیر بغل به حالت قبلی باز می گردد.

شایع ترین مصرف بوتاکس زیبایی برای رفع چین و چروک های پیشانی و دور چشم بوده و مصرف درمانی آن بیشتر به منظور کنترل شدت و تعداد دفعات میگرن های شدید انجام می شود.

در صورتی که به خطوط نازک و سطحی روی پیشانی و اطراف چشم ها اهمیت ندهید و برای رفع آنها چاره ای نیندیشید، به مرور خطوط ظریف جای خود را به خطوط عمیق داده و سپس در محل چین و چروک ها، گودی و فرورفتگی ایجاد می شود.

در کسانی که چین و چروک های پیشانی و دور چشم و بین ابروها (خط اخم) آنها بسیار عمیق شده باشد، و حالت فرو رفتگی به وجود آمده باشد، یک جلسه تزریق بوتاکس نمی تواند پوستی کاملا صاف برای آنها ایجاد کند.

درین موارد می توان بعد از یک جلسه تزریق بوتاکس، در جلسه دوم بوتاکس را ترمیم کرد و سپس در جلسه سوم، فرورفتگی های باقیمانده پوست را به کمک ژل و فیلر پر نمود.

در نهایت پوستی کاملا صاف و یکدست و شاداب خواهیم داشت که حداقل ده سال جوانتر به نظر می رسد.

فرم درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

نظرات (3)

 1. Mona karbasi

  تزریق بوتاکس نابوتا خوب بود سال پیش

 2. Roya shahi

  من به تازگی بوتاکس نابوتا زدم و خیلی خیلی راضی هستم ممنون از آقای دکتر نوری و کادر حرفه ای کلینیک صدف

 3. واعظیان

  نابوتا تزریق کردم ممنون از آقای دکتر و تیم حرفه ای صدف

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *