تزریق چربی

تزریق چربی

بالا رفتن سن باعث می شود چربی های زیر پوست تحلیل برود و پوست نازک، شل و افتاده شود و چین و چروک ها خودنمایی کند. کاهش حجم چربی های زیر پوست باعث لاغر و پیر به نظر آمدن صورت می شود و در برخی نقاط گودی و فرورفتگی ایجاد می کند و برجستگی های طبیعی صورت از بین می روند.

این تغییرات نه تنها در صورت، بلکه در تمام نقاط پوست بدن اتفاق می افتد.

برای جلوگیری از روند شل شدن و چروک شدن پوست می توان از تزریق چربی به عنوان یک فیلر طبیعی و بدون ایجاد حساسیت استفاده کرد.

اصلاح لاغری صورت

برخی افراد به صورت ژنتیکی چهره ای لاغر و بیش از حد کشیده و گونه های گود رفته دارند بطوری که کانتور صورت، یعنی برجستگی های طبیعی و مدل صورت فرم زیبایی ندارد.

در این حالت به کمک چربی های بدن خود فرد می توان این مشکل را حل کرد. تزریق چربی یک پرکننده یا فیلر طبیعی و بدون ایجاد حساسیت است که می تواند فرم و برجستگی های زیبایی روی صورت افراد ایجاد کند.

روش تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی در واقع پیوند سلول های چربی است. در پیوند چربی، لایه‌ای از چربی با دقت زیاد، از طریق لیپوساکشن از شکم، باسن یا ران‌ها برداشته می‌شود. سپس، این چربی پردازش شده تا تمام موادی که مورد نیاز نیست از آن زدوده گردد. در نهایت، چربی تصفیه شده، به وسیله سوزن‌های مخصوص و بسیار ظریف، به محل مورد نظر تزریق می‌گردند. در این روش، هیچ نیازی به ایجاد برش یا زخم کردن ناحیه تزریق نیست؛ اما نکته‌ای که وجود دارد این است که از آن جا که در این روش، بخش‌هایی از چربی که تزریق شده سالم باقی نمی‌ماند، معمولاً نیاز به انجام یک تزریق اصلاحی وجود خواهد داشت. این روش غیرتهاجمی بوده و عوارض خاصی ندارد و موجب بروز حساسیت یا عفونت نمی شود.

کاربردهای تزریق چربی

 • زاویه سازی و کانتورینگ صورت
 • رفع گودی و تیرگی زیر چشم
 • پر کردن خطوط عمیق و ریز صورت (خط خنده، خط اخم)
 • برجسته سازی اجزای صورت (گونه، چانه، لب)
 • جوانسازی و پر کردن زیر پوست دست
 • برجسته سازی اندام های بدن (باسن، سینه، ناحیه ژنیتال)
 • کشیدن پوست صورت و جوانسازی و رفع شلی و افتادگی

تزریق چربی برای چه کسانی مناسب است؟

 • کسانی که به دلیل حساسیت به مواد مصنوعی، برای تزریق ژل محدودیت مصرف دارند
 • کسانی که میزان فرورفتگی های پوست آنها زیاد است و تزریق ژل برای آنها به صرفه نیست.
 • کسانی که پوست بسیار نازک دارند و ضخامت لایه چربی زیر پوست کم شده و پوستی افتاده دارند.
 • کسانی که علاقه به استفاده از روش های تهاجمی برای جوانسازی پوست ندارند.

برای جوانسازی دست ها و از بین بردن شکل ظاهری رگ های برآمده از زیر پوست، یکی از بهترین راه حل ها تزریق چربی است.

درین روش که ماندگاری بالایی دارد، شکل ظاهری دست ها بسیار طبیعی می شود و به علت اینکه چربی از بدن خود فرد گرفته می شود، تقریبا هیچ عارضه ای ندارد و فرم مناسب و زیبایی به دست ها می دهد.

بدین صورت چین و چروک و نازکی پوست دست و تا حدودی لک ها محو می شوند.

تزریق چربی علاوه بر افزایش حجم صورت و پر کردن فرورفتگی ها باعث جوانسازی و افزایش تولید کلاژن و الاستین در پوست می شود و پوست را شاداب و روشن می کند.

چربی پس از تزریق با بافت زیر پوست پیوند برقرار می کند و خونرسانی به آن انجام می شود و تحت تاثیر لاغری یا چاقی فرد، کم یا زیاد می شود.

بنابرین اگر کسی بعد از تزریق چربی، کاهش وزن داشته باشد، چربی تزریق شده به صورت هم تحلیل می رود.

برای کسانی که دارای خط و خطوط عمیق در نواحی مختلف صورت هستند، تزریق ژل از نظر اقتصادی چندان به صرفه نیست و بهترین نتیجه توسط تزریق چربی بدست می آید. از آنجایی که چربی قابل پیوند به میزان کافی در دسترس است، محدودیتی بابت این مساله نداریم و می توانیم به میزان دلخواه برای پر کردن هرگونه چین و چروک از چربی استفاده کنیم.

ایجاد کانتورینگ و زاویه سازی فک به شکل طبیعی و متناسب با فرم چهره، همزمان با پر کردن گودی زیر چشم به صورت قابل توجهی بر جوانتر و شاداب تر شدن پوست اثر می گذارد و حالت خستگی و گرفتگی چهره را از بین می برد.

فرم درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *