تزریق ژل

تزریق ژل

ژل یا فیلر چیست؟

ژلها از خانواده فیلر ها میباشند و دارای عمری میان مدت هستند. فیلرها همانطور که از اسمشان پیداست خاصیت پرکنندگی و حجیم سازی نواحی مختلف بدن و صورت را دارند. بدین ترتیب به کمک ژل ها می توان عدم قرینگی صورت، عقب رفتگی چانه، زاویه سازی فک، فرورفتگی خط خنده و خط اخم، عدم برجستگی گونه، نازک بودن بیش از حد لب، گود رفتگی زیر چشم و فرم بینی را اصلاح کرد.

به مرور زمان روند پیری با ایجاد چین و چروک و کاهش حجم بافت پوست خودنمایی می کند. تزریق ژل باعث کم کردن عمق خطوط و چین و چروکهای ایجاد شده در نواحی مختلف صورت می شوند.

اثرات ژل بسته به تزریقات قبلی بین 6 تا 8 ماه به طول می انجامد و بطور متوسط هر 6 ماه یکبار تجدید نیاز دارد . تزریق ژل بین 10 الی 20 دقیقه به طول می انجامد و شروع اثر ان بین 4 تا 7 روز است. 

فیلرها حاوی هیالورونیک اسید هستند و هیالورونیک اسید برای پوست دارای خواص زیر است:
🔸پرکنندگی
🔸فرم‌دهی
🔸رفع عیوب صورت
🔸کلاژن سازی

لب، چانه، گونه، زاویه سازی فک، خط خنده، زیر چشم، بینی و … هر کدام از این موارد در صورت نیاز چهره و تشخیص پزشک می تواند به اصلاح فرم صورت و زیبایی بیش از پیش کمک کند.

گاهی صورت شخص بصورت ژنتیکی بسیار لاغر و استخوانی است و نیاز دارد در برخی نواحی مثل گونه یا فک برجستگی ملایمی داشته باشد.

برخی اوقات عدم قرینگی اجزا مختلف صورت، از زیبایی چهره می کاهد که با تزریق ژل قابل اصلاح است مثل فرم دهی به لب ها.

در نهایت با افزایش سن و بروز فرورفتگی ها، ایجاد خط و خطوط و چروک ها در صورت، به کمک ژل ها می توان این نقیصه را برطرف کرد و زیبایی و جوانی را به صورت باز گرداند.

تزریق ژل لب

تزریق فیلر لب کلی حساب و کتاب، دانش و هنر نیاز دارد. لب ها در صورت هر آدمی نقش مهمی ایفا می کند، چون با لبهایمان لبخند می زنیم، می بوسیم و به عزیزانمان می گوییم “دوستت دارم”. اینها را گفتم که حواستان باشد لب هایتان را به هرکسی نسپارید.


تصمیم‌گیری در مورد شکل لب شما باید عمدتاً بر این اساس باشد که چه سبکی برای لب‌ها و فرم صورت شما مناسب‌تر است.
اگر از کوچکترین نکته‌ای مطمئن نیستید و نمی‌دانید چه چیزی برای شما مناسب‌تر است، یک وقت مشاوره بگیرید و با پزشکتان صحبت کنید. پزشک می‌تواند در مورد اینکه چه شکل و سبکی برای شما مناسب‌تر است با شما صحبت کند.

تزریق ژل لب با فرم طبیعی برای پر کردن چروک های پوست لب، ظاهری زیباتر و جوان‌تر به لب‌ها می بخشد. لب بالا باید از لب پایین علی رغم نازکتر بودن برجسته تر باشد وگرنه فرد غمگین و لب ورچیده به نظر می رسد.
بوسیله فیلرها برای اصلاح این مورد و هرگونه عدم تناسب میان لب‌ها با یکدیگر و یا با کل صورت می‌توان اقدام مناسب با چهره شما انجام داد.


• نباید تا چند روز سیگار و یا هر گونه دخانیات دیگر مصرف کنید.
• قرار دادن تکه های یخ بر روی قسمت های کبود و متورم، تا حدی پوست را به حالت اولیه باز می گرداند. اما از فشردن قطعات یخ بر روی لب ها خودداری کنید.
• هنگام خواب، بر روی صورتتان نخوابید تا لب ها شکل خود را از دست ندهند.
• تا چند روز پس از تزریق ژل، از دست زدن به لب هایتان پرهیز کنید، چرا که ممکن است با حرکت ژل در پوست لب، فرم دلخواه از بین برود.

تزریق ژل چانه

فیلر چانه و فک صورت از مواردی است که کمتر مورد توجه قرار می گیرد، حال آنکه تزریق به اندازه و درست چربی یا ژل در این نواحی می تواند تاثیر به سزا و چشمگیری در زیبایی و ترکیب‌بندی صورت شما داشته باشد. همینطور که در تصویر می‌بینید، اقدامی راحت و بی دردسر با نتیجه‌ای فوق‌العاده در انتظار شماست.

در چهره‌های زیبا و ایده‌آل در نمای نیم‌رخ، خط عمودی که از کنار لب پایین شما کشیده می‌شود باید به چانه شما برسد. اگر نوک چانه عقب‌تر از این خط باشد، آن وقت است که چانه شما عقب‌تر از حالت ایده‌آل است. و باید برای اصلاح آن دست به کار شد.

تزریق ژل به فک

تزریق ژل به فک

روش های زاویه سازی و مدلینگ صورت را می توان در یکی از دسته های زیر جای داد:
• زاویه سازی با تزریق چربی
• زاویه سازی با تزریق فیلرها و ژل ها
• زاویه سازی از طریق لیفت صورت به روش جراحی یا لیفت با نخ
• زاویه سازی با جایگذاری پروتز به روش جراحی
هر یک از این موارد دارای مزایا و معایب خاص خود بوده و خطرات ناشی از آن ها نیز بسته به تهاجمی یا غیرتهاجمی بودن این روش ها تعیین می گردد. روش های جراحی و لیفت صورت عمدتاً تهاجمی تر بوده و به همان نسبت نتایج قطعی تری نیز خواهند داشت. بسته به نظر پزشک متخصص و ترجیحات فعلی هر فرد، بهترین روش برای زاویه سازی و مدلینگ صورت انتخاب می گردد.

تزریق ژل فک و چانه و گونه می تواند:
• باعث بهبود اندازه فک شود.
با تزریق ژل می توان سایز چانه را تغییر داد. این کار برای افرادی که چانه کوچکی دارند مناسب است. همچنین ارتفاع چانه را می توان افزایش داد تا صورت کشیده تر به نظر برسد.
• باعث بهبود شکل فک شود

فرم چانه و فک با توجه به گرد یا تیز بودن آن با تزریق فیلر قابل اصلاح و تغییر است. در نتیجه این تغییرات، فرم کلی صورت از گرد به بیضی و یا لوزی تبدیل می شود به همین دلیل گزینه موثری برای اصلاح و تغییر فرم صورت می باشد. به طور کلی زاویه سازی فک و چانه، تقارن صورت را بهبود می‌بخشد.

کانتورینگ و ایجاد خطوط دلپزیر برای گونه و فک و برجسته کردن ملایم لب و چانه، باعث افزایش زیبایی چهره و دلپسند شدن آن می گردد.

اگر پزشک ماهر و ژل به کار رفته استاندارد و معتبر باش، مراحل انجام کار بسیار آسان و سریع و بی دردسر انجام می گردد و تجربه شیرینی برای شما به ارمغان می آورد.

تزریق ژل به بینی

خیلی راحت، بدون درد و دوران نقاهت می شود نواقص بینی مثل کجی، قوز و … را با تزریق فیلر و آنزیم برطرف کرد.

امروزه برای کوچک کردن بینی روش های مختلفی وجود دارد اما یکی از روش های نوین و پرطرفداری که بیشتر برای بینی های گوشتی کاربرد دارد تزریق آنزیم است. تزریق آنزیم نیازی به بیهوشی عمومی ندارد و بی‌حسی موضعی برای آرامش بیمار و برطرف کردن درد کفایت می کند.

کاربردهای فیلر بینی


1. در مواردي كه بين بيني و پيشانی فرورفتگی وجود دارد که باعث قوز بینی شده است، مورد استفاده قرار میگیرد و در موارد نامنظمی و فرورفتگی‌های سطح بینی استفاده میشود.
2. زمانی که بیمار تحت عمل جراحی بینی قرار گرفته است و پس از عمل فرورفتگی و نامنظمی روی بینی دیده می‌شود نیز با ژل می توان ایرادات را برطرف کرد و از جراحی ترمیمی پرهیز نمود.
3. فروافتادگی نوک بینی و خمیدگی کوچک از دیگر مواردی هستند که با تزریق ژل بینی رفع می‌شود.

تزریق ژل به خط خنده

با افزایش سن حرکات دهان مثل جویدن و صحبت کردن و خندیدن باعث ایجاد و شکل گیری دو خط از بینی به گوشه لب ها می شود. اگر این فرو رفتگی پر نشود، به مرور افتادگی پوست در نواحی اطراف دهان و فک بالا و پایین بروز می کند. برای پر کردن فرورفتگی خط خنده، بهترین، ارزان ترین و در دسترس ترین راه حل، تزریق ژل است. البته باید به نکاتی مثل برند معتبر ژل تزریقی و مهارت پزشک معالج توجه کرد تا نتیجه خوبی حاصل گردد و در عرض چند دقیقه سالها جوانتر به نظر برسیم.

پرطرفدارترین ناحیه برای تزریق ژل، کنار لب ها و به اصطلاح خط خنده است.

بعلت خشکی پوست، آلودگی هوا، استفاده بیش از اندازه از محصولات آرایشی نامعتبر و تقلبی و رسیدگی نکردن به پوست، ممکن است از سنین پایین، خط خنده نمودار گردد و شخص را مسن تر از سن واقعی خود، نشان دهد.

با تزریق ژل در عرض چند دقیقه خط خنده ناپدید می شود و چهره شادابی خود را باز می یابد.

تزریق ژل به زیر چشم

یکی از حساس ترین و نازک ترین قسمت های بدن، پوست پلک هاست. پلک ها آینه سلامتی و آرامش ما هستند. اولین نشانه های ناشی از استرس، کم خوابی، ناراحتی، کم غذایی و کم آبی بدن، آلودگی هوا و بیماری های زمینه ای روی پوست اطراف چشم نشان داده می شود.

برای آبرسانی و رفع چین و چروک و تیرگی دور چشم می توان از مزوتراپی و مزوژل تخصصی زیر چشم استفاده کرد و برای ناپدید کردن گودی و فرورفتگی زیر چشم استفاده از ژل های معتبر و دارای استانداردهای جهانی، بهترین گزینه است.

لب زیبا و تزریق

تزریق آنزیم و تخلیه ژل

اکثر فیلر های تزریقی حاوی هیالورونیک اسید هستند. خوشبختانه می‌توان با استفاده از آنزیمی به نام هیالورونیداز و تزریق آن به محل قرارگیری ژل، فیلر را از بین برد.

در صورتی که از نتیجه تزریق ژل به صورت راضی نباشید، لازم است که اقدام به تخلیه ژل نمائید. این مساله ممکن است بنا به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. در برخی موارد، استفاده از ژل‌ها و فیلرهای بدون کیفیت، باعث ایجاد نتایجی نامطلوب می‌گردند. همچنین گاهی این نتیجه نامطلوب می تواند ناشی از تزریق ناشیانه ژل باشد و ظاهر مورد پسند شما را تامین نکرده باشد. توصیه می‌شود قبل از اقدام به دریافت خدمات زیبایی تحقیق کرده تا با مراجعه به پزشک و کلینیک معتبر، نتیجه مطلوب را دریافت نمایید.

تخلیه ژل لب

تخلیه ژل لب چه زمانی لازم است؟
• تزریق بیش از حد ژل
• حرکت کردن یا پخش شدن ژل در نواحی دیگر
• وجود توده‌ها و ناهمواری در ژل تزریق شده
• نتایج نامتقارن
• واکنش حساسیتی: تورم
• واکنش‌های تاخیری: تورم و ناهمواری که در محل تزریق ژل که ممکن است تا ماه‌ها پس از تزریق وجود داشته باشد.
• عفونت

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر اینجا کلیک کنید

فرم درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *