مزوتراپی

مزوتراپی

مزوتراپی چیست

به طور خلاصه مزوتراپی را میتوان به عنوان یک روش مکمل و جایگزین تعریف کرد ، که به صورت تزریق به لایه مزودرم پوست انجام می شود.

برای هر یک مشکلات پوستی ، کوکتلهای (مجموعه داروهای مغذی و تقویت کننده) مختص ان موجود می باشد.

مزوتراپی برای موارد زیر نیز مورد استفاده قرار میگیرد :

درمان ریزش مو  

جوان سازی و از بین بردن چین و چروک

لیفت پوست صورت و گردن

از بین بردن التهاب آکنه های عفونی

تیرگی دور چشم

لیپولیزر و کاهش چربی موضعی زیر پوست

آبرسانی و تقویت قوام پوست

روشن کننده و از بین بردن لک ها 


‌ مزوتراپی شامل تکنیک تزریق مواد مغذی سالم، به مزودرم (لایه ی ضخیم زیر اپیدرم، که به عنوان پیوندی میان بافت های پوست و لایه های چربی عمل می کند) در پوست سر می باشد. محلول مواد مغذی به نواحی بدون موی پوست سر تزریق می شود. در نتیجه، جذب بیشترین مواد مغذی توسط فولیکولهای مو، باعث می شود پوست سر، گردش خون مناسب، اکسیژن رسانی خوب و تعادل هورمونی داشته باشد که به تقویت و رشد مجدد مو کمک می کند.از آنجا که فولیکول های مو (پیاز مو) در لایه میانی پوست به وسیله مزوتراپی مو تحریک می شود ، شکایت ناشی از ریزش مو میتواند یه طور کامل کاهش یابد یا متوقف شود.از آنجایی که در مزوتراپی مو ، مواد مغذی مورد نیاز سلول های مو به طور مستقیم به ریشه های آنها تزریق می شود ، ریزش مو به طور قابل توجهی متوقف می شود.

مزوتراپی، در واقع یک درمان بدون درد و کاملاً ایمن می باشد که توسط متخصص پوست انجام می شود.

از دست دادن ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو در روز طبیعی است. زیرا با وجود بیش از ۱۰۰۰۰۰ تار مو روی سر، این میزان کم قابل چشم پوشی است. البته موهای جدید به طور معمول جای موهای ریخته را پر می‌کنند، اما همیشه این اتفاق نمی افتد. ریزش مو می تواند به تدریج در طی سالها ایجاد شود یا به طور ناگهانی اتفاق بیفتد. از دست دادن مو میتواند به شکل نازک شدن ، شکنندگی و یا کم شدن حجم مو نیز باشد مزوتراپی مو باعث ضخیم و پرپشت شدن مو می شود

 ریزش مو می تواند دائمی یا موقتی باشد. اگر احساس می‌کنید ریزش موی شدید یا بیش از حد معمول دارید، باید این مشکل را با پزشک خود در میان بگذارید. پزشک می تواند علت اصلی ریزش مو را تشخیص داده و برنامه های درمانی مناسبی پیشنهاد دهد.

مزوتراپی مو دارای فرمول جدیدی بدون هورمون های معمول، ریزش موی ژنتیکی (آندروژنیک) را در زنان و مردان بدون هیچ عارضه ای کنترل می کند.

این کوکتل با داشتن پپتایدهای مختلف، مستقیم روی DHT اثر گذاشته، مانع از کوتاه شدن چرخه رشد مو و کوچک شدن فولیکول مو می شود.

غلظت پروتئین های ECM در اطراف پیاز مو را بهبود بخشیده و مو محکم و مقاوم می شود. در نهایت موهای جدید، ضخیم و با استحکام با رنگ طبیعی دوباره رشد خواهند کرد.

باید نسبت به سلامت بدن، پوست و موی خود حساس باشیم و نشانه های مشکلات پوست و مو را بشناسیم تا اگر علائم خاصی بروز کرد، قبل از اینکه مشکل پیچیده شود، آن را درمان کنیم. در این صورت هزینه و زمان کمتری صرف از بین بردن مشکلات بدن خود می کنیم.

مهمترین نشانه هایی که به ما می گوید مشکلات موی ما وارد مرحله ای شده است که نیاز به درمان دارد شامل این موارد می گردد


پس از مزوتراپی مو، موهای شما ظاهر کاملا سالمی پیدا می‌کند. با تزریق اجزای مفید به پوست سر، تغییرات جدی در پوست و موی فرد مشاهده می‌شود. در نتیجه مزوتراپی مو، شما از مشکل ریزش مو خلاص می‌شوید و موهای قوی‌تری دارید. با تنظیم فعالیت غدد چربی در پوست سر، مو ظاهر حجیم‌تری پیدا می‌کند. مشکل شوره سر برطرف می‌شود. در حالی که مو ظاهری قوی پیدا می‌کند، درخشندگی و صافی در بالاترین سطح قرار دارد.

نتایج مزوتراپی مو

درمان ریزش مو

تقویت، ترمیم و تحریک رشد مو

افزایش سرعت رشد موها

آبرسانی به موها و خوش حالت و نرم شدن آنها

افزایش استحکام موها

جلوگیری از نازک شدن موها

احیاء موهای آسیب دیده در اثر عوامل خارجی

تقویت و تحریک رشد ابرو و ریش و سبیل

مزوتراپی مو در هر جلسه 15-20 دقیقه طول می کشد. اگر شخص مشکل زمینه ای (مثل کمبود شدید آهن یا مواد معدنی و ویتامین ها یا بیماری خاصی مانند مشکلات تیروئیدی) نداشته باشد، معمولا طی دو جلسه اول ریزش مو متوقف می شود و در صورت ادامه مزوتراپی در جلسات آتی، فولیکول هایی که در فاز خواب هستند شروع به رویش می نمایند و حجم مو افزایش پیدا می کند.

معمولا فاصله جلسات 2-4 هفته می باشد و هنگامی که تمام جلسات تکمیل شد ، برای حمایت از درمان ، جلسات تقویت مو می تواند یک بار در هر فصل انجام شود.

این درمان، نیاز به هیچگونه جراحی یا بیهوشی ندارد. همچنین، پس از درمان، بیمار به راحتی می تواند به زندگی عادی خود ادامه دهد.

تزریق مزوژل

همین طور برای افرادی که به دنبال شل شدگی و افتادگی پوستشان هستند باید بدانند که اولین قدم تغذیه پوست است تا پوست قدرت کافی و لازم برای بازسازی خود را بدست بیاورد و سپس درمان های سفت کردن و لیفت پوست برای آن انجام شود.

تاثیر تغذیه مناسب بر روی پوست و مو برای همه روشن و واضح است. فردی که تغذیه مناسبی دارد، پوستی شاداب، سفت و جوان خواهد داشت. حال اگر این مواد غذایی بصورت مستقیم به پوست داده شود نتیجه دو چندان خواهد بود و در واقع فرایند پیری پوست عقب افتاده، جوان و شاداب می مانیم.

مزوژل رطوبت و حجم پوست های دهیدراته را با مکانیسمی فوق العاده باز می گرداند. مزوژل کاری بیش از آبرسانی انجام می دهد یعنی آب سلول های سطحی و عمقی پوست را تا 131 درصد افزایش می دهد که خود باعث افزایش توانایی پوست در جذب مواد مغذی گردیده و به پوست ظاهری شاداب و سرزنده ، براق و بدون چروک می دهد.

ترکیبات مزوژل شامل استیل هگزاپپتاید است که کار هیدراته کردن پوست را بهعده دارد علاوه بر این باعث افزایش غلظت پروتئین AQP3  می شود که منجر به انتشار آب در لایه های مختلف می گردد و آب را از لایه های زیرین پوست به لایه سطحی می آورد و باعث آبرسانی می شود.

به علاوه اسید هیالورونیک، لاکتات سدیم و اسید لاکتیک، باعث ایجاد اتصال بین مولکول های آب در پوست شده و از هدر رفت آب از طریق پوست و تبخیر شدن آن و در نتیجه خشک شدن پوست جلوگیری می کند.    

تیرگی زیر چشم از عارضه های پوستی است که در زیبایی و سن و سال فرد تاثیر بسزایی دارد. تیرگی زیر چشم باعث می شود خسته، مسن‌تر و یا ناسالم به نظر برسیم،به همین جهت در زیبایی صورت بسیار حائز اهمیت است. برای کاهش و با رفع آن در ابتدا باید عامل ایجاد عارضه تیرگی دور چشم توسط پزشک مشخص شود تا بتوان درمان مناسب انتخاب و ارائه شود.

به کمک مزوتراپی اطراف چشم  سنتز پروتئین های ساختاری و نگهدارنده اتصال درم و اپیدرم افزایش می یابد و در نتیجه کشش پوست و حالت الاستیسیتی آن بهبود پیدا کرده و خاصیت ارتجاعی و نرمی پوست بیشتر می شود. به علاوه چین و چروک های اطراف چشم به شدت کمتر شده و تیرگی و ادم یا پف زیر چشم به مرور محو می گردد.

مزوتراپی روشن کننده و ضد لک

مزوتراپی یک درمان فوق العاده برای کاهش و درمان هر نوع لک تیره پوست، بدون لایه برداری و ایجاد سوزش و قرمزی پوست است. این کوکتل طی سه مرحله فرایند روشن کردن پوست را انجام می دهد:

  1. مهار تولید ملانین
  2. مهار انتقال ملانوزوم با تنظیم پایین ملانوفیلین
  3. مهار آنزیم های تولید کننده ملانین

ویتامین C و گلوتاتیون و آنتی اکسیدان های قوی برای کاهش تیرگی و لک و رنگدانه های در اثر آفتاب و افزایش سطح سنتز کلاژن پوست به کار می روند و باعث شفاف شدن پوست می گردد.

این مزوتراپی همچنین با قابلیت نفوذ به لایه های عمقی اپیدرم دارای اثر محافظتی و درمانی بوده و بعضی واکنش های شیمیایی مفید را در بدن افزایش می دهد و سبب ساخت دوباره بافت پوست می شود.

مزوتراپی لیپولیز (حل کننده چربی)

یکی از راه های لیفت صورت، کاهش حجم چربی اضافی صورت و یا غبغب است که باعث کاهش چین و چروک و بهبود حجم پوست می شود.

کارکرد این کوکتل تامین متابولیت های سلول ها برای تحریک متابولیسم آنها ( تولید انرژی، پروتئین و رشد سلولی) و کاهش رسوبات چربی صورت با ایمنی کامل است که در نهایت صورت لاغرتر و زیباتر به نظر می رسد.

همچنین افزایش گردش خون در مویرگها باعث سفت شدن پوست در آن ناحیه می شود و ظاهر جوان تر و شاداب تری به شخص می دهد.

از انواع مزوتراپی های لیپولیز می توان برای درمان سلولیت و کاهش چربی های موضعی و درمان ادم استفاده کرد.

1- برای روشن کردن پوست و از بین بردن لک ها و رنگدانه های پوست می توان از مزوتراپی وایتنینگ و رادیانس استفاده کرد.

2- برای سفت شدن و کشیده شدن پوست مزولیفت و ایکس اف سی تزریق می شود.

3- برای حجم دهی فرورفتگی ها و خطوط عمیق صورت، مزو اچ آ کاربرد فراوان دارد.

4- برای از بین بردن چین و چروک، آنتی ایجینگ به کار می رود.

5- اگر بهبود شرایط اطراف چشم مد نظر باشد، مزو آی تاپ به یاری ما می آید.

6- وقتی التهاب آکنه ها شدید بوده و به درمان های داروی خوراکی مقاوم است، از مزو آنتی آکنه نتیجه می گیریم.

7- اگر جای جوش و اسکارهای عمیق بر سطح پوست مانده باشد می توان به کمک مزو ماتریکس سلول ها را برای بازسازی و ترمیم جای آسیب دیده تحریک کرد.

مزوتراپی ضد آکنه را می توان بعنوان یکی از بهنرین راهکارهای درمان آکنه های سمجی که به درمان های خوراکی و موضعی جواب نمی دهد، معرفی کرد.

مزوتراپی التهاب پایه جوش ها را از بین می برد و عفونت آن را خشک می کند. در نهایت خیلی بهتر می توان برای از بین بردن جای جوش ها اقدام کرد.

مزولیفت یا مزوتراپی سفت کننده

برای سفت و کشیده شدن پوست باید تولید کلاژن و الاستین را در پوست افزایش دهیم تا رشته های کلاژن لایه های درم را سفت و محکم نگه دارند. برای اینکار تزریق مزوتراپی هایی که حاوی HA یا ترکیبات پیش ساز کلاژن و فرمولاسیون ضد چروک و ضد پیری هستند، بسیار موثر است.

تزریق مزولیفت در تمام نقاط صورت انجام شده و بنا بر پاسخ دهی بدن شخص، چند بار تکرار می شود تا بهترین نتیجه حاصل گردد.

فرم درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *